Angażuj się

Kluczem do szkolnego sukcesu są nie tylko wysokie stopnie i wyśmienite przygotowanie do szkolnych zajęć. Od dawna wiadomo, że nauczyciele przyjaźniej patrzą na uczniów, którzy się angażują. Osoby, które chętnie biorą udział w przygotowaniu do akademii, podejmują się dodatkowych pracy i biorą udział w konkursach są lepiej traktowane niż pozostali. Nawet gdy powinie im się noga na którymś ze sprawdzianów, to nie niesie to za sobą takich konsekwencji, jak w przypadku pozostałych. Angażowanie się w szkolne sprawy niesie za sobą wiele korzyści. Oprócz przychylności ze strony grona nauczycielskiego możemy liczyć na podniesienie oceny końcowo rocznej, a także na zdobycie cennego doświadczenia, które z pewnością przyda się w przyszłości. Uważam, że poświęcenie niewielkiej ilości wolnego czasu to niewielka cena w obliczu tego, na jakie korzyści możemy później liczyć.