Atmosfera w szkole

Każdy z nas, prędzej czy później staje przed wyzwaniem jakim jest podjęcie decyzji o miejscu dalszego kształcenia. Ogrom szkół w okolicy, te poza miejscem zamieszkania, to co sugerują nam rodzice i znajomi z pewnością nie pomaga w podjęciu decyzji. Jak podjąć ją trafnie? Oczywiście kluczową kwestią jest ranking szkoły, wyposażenie placówki, grono pedagogiczne i wszystko, co ma nam do zaoferowania dane miejsce. Ale pamiętajmy, że nauka to nie wszystko, a nowa szkoła jest miejscem, w którym będziemy spędzać znaczną część swojego czasu. Z uwagi na to powinniśmy zwrócić też uwagę na atmosferę jaka panuje między pedagogami i uczniami i między samą młodzieżą. Nikt nie chciałby spędzać kolejnych kilku lat w miejscu, którego nie lubi, wśród nieżyczliwych ludzi, w niemiłej atmosferze. Udowodniono, że nasza praca jest zdecydowanie wydajniejsza, gdy do szkoły idziemy z jakąś przyjemnością, a nie jak na ścięcie.