Biblioteka szkolna nieskończonym źródłem wiedzy

W znakomitej większości szkół występuje pomieszczenie, w którym znajduje się ogromne bogactwo wiedzy i interesujących tekstów. Biblioteka szkolna to nieskończone źródło wiedzy, z której można czerpać całkowicie za darmo. Wśród wielu uczniów panuje przekonanie, że książki to nuda i nie warto zaglądać do czytelni. Rolą dorosłych jest odwrócenie tego przeświadczenia i pokazanie, że książki mogą w sposób bardzo przystępny poszerzyć możliwości czytelnika, zwiększyć poziom jego wiedzy i poznać ciekawe historie, które potem skutkują w przyszłości. Edukowanie się za pomocą książek to najbardziej klasyczna z metod nauczania, jednakże odpowiednio wykorzystana, również może być niesamowicie skuteczna. Czytanie poszerza horyzonty, sprawia, że jesteśmy bardziej elokwentni i rozbudowuje wyobraźnię, która w młodym wieku już jest potężna, a zwiększona może doprowadzić do spektakularnych rezultatów.