Dyskoteki szkolne i jej zagrożenia

Szkoła to miejsce, w którym uczniowie, oprócz nauki, mogą spędzić czas na czymś znacznie bardziej przyjemnym. Wielu nauczycieli wraz ze wsparciem zarządu samorządu uczniowskiego decyduje się na to, by w szkole organizować zabawy, szumnie nazwane dyskotekami. Dla młodzieży jest to niemała frajda, jednakże niesie za sobą ryzyko. Istnieje kilka podstawowych zasad, które należy przestrzegać, by uczniom taka zabawa nie zaszkodziła. Po pierwsze, trzeba zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo bawiącej się młodzieży – odpowiednio przygotowana sala w odpowiednim rozmiarze to podstawa. Innym rodzajem zagrożenia płynącego z tego typu wydarzenia jest zbyt głośna muzyka. Nie do końca rozwinięte układy słuchowe mogą ucierpieć z powodu za dużej wartości decybeli w środowisku. Kolejną i być może najważniejszą sprawą jest ciągły nadzór grona pedagogicznego nad bawiącą się młodzieżą, przeciwdziałanie głupim pomysłom świetnie bawiącej się młodzieży oraz reagowanie na ewentualne kłótnie. Zdarzają się one na każdych imprezach, niezależnie od wieku i stanu, a dorośli wiedzą o tym doskonale.