Dzielenie się

Dzielenie się jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdego z nas. Nic dziwnego, że każdy rodzic stara się, by jego dziecko nie było samolubem. W końcu w przedszkolu będzie trzeba podzielić się zabawkami, umożliwić dostęp do swoich gościowi i jakoś żyć w społeczeństwie. Rodzice w obawie o to, że dziecko nie będzie chciało się dzielić często zapominają, że ono też ma prawo do własności. W końcu my też nie chcielibyśmy dzielić się ulubionym kubkiem, samochodem czy prezentem od ukochanej osoby. Uszanujmy to, że nasza pociecha również ma rzeczy, które należą wyłącznie od niej. Gdy wiemy, że przyjdą do nas znajomi z dziećmi warto wybrać wspólnie z dzieckiem zabawki, którymi mogą bawić się wspólnie, a pozostałe schować, tak by uniknąć niepotrzebnych scysji. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj klocki lub puzzle. Dzieci chętnie dzielą się także samochodzikami i dywanem, na którym zaznaczono ulice. Powinniśmy wybierać zabawy, w które najlepiej bawi się wspólnie. Pomoże to uniknąć kłótni między pociechami. Zmuszanie do nadmiernego dzielenia się własnością może w przyszłości doprowadzić do braku poczucia wartości i wycofania w towarzystwie, starajmy się więc tego unikać.