Edukacja indywidualna – korepetycje

Korepetycje to zajęcia indywidualne, których celem jest podniesienie poziomu wiedzy z danej dziedziny na poziom równy, lub wyższy, niż poziom reprezentowany przez rówieśników zainteresowanego ucznia. Tego typu zajęcia pozwalają na realizowanie indywidualnego trybu nauczania, co z pewnością daje zdecydowanie większe efekty, niż praca w tak dużej grupie, jaką jest klasa. Edukacja indywidualna to możliwość skupienia się na tym, czego rzeczywiście uczeń nie jest w stanie pojęć, praca nad mankamentami oraz sukcesywne wzmacnianie mocnych stron. Bogactwo listy zalet spotyka się z największą wadą – kosztem korepetycji. Nauczyciele indywidualni zwrócili uwagę na obecny trend i niejednokrotnie zwiększają stawki do poziomu nieosiągalnego dla zwykłego Jana Kowalskiego. Rynek korepetytorski ma szansę jednak z powrotem wrócić do normalnej sytuacji, a uczniowie będą mogli wtedy korzystać z wszystkich pozytywów związanych z indywidualnym nauczaniem.