Edukacja indywidualna – zajęcia dodatkowe

Dla tych rodziców, którzy niestety nie mogą zdecydować się na wydanie określonej przez korepetytora ilości gotówki, szkoła przygotowała zadowalającą alternatywę: zajęcia dodatkowe. Są one organizowane zazwyczaj po lekcjach, w starszych klasach zdarza się jednak, że odbywają się one przed planowanymi na ten dzień programowymi lekcjami. Szerzej znane jako koła zainteresowań, albo zajęcia wyrównawcze, spełniają podobną funkcję, co indywidualne zajęcia na korepetycjach. Grupa ludzi zgromadzonych na takich lekcjach zazwyczaj zawiera się w znacznie mniejszej ilości osób, aniżeli wynosi standardowa liczebność klasy. Alternatywa wobec korepetycji pozwala uczniom na zgromadzenie dodatkowej wiedzy, tudzież wyrównanie jej poziomu względem całej klasy. Dla rodziców jest to z pewnością dobry zamiennik, dający gwarancję, iż dziecko przykłada się do swojego obowiązku i stara się sukcesywnie poprawiać.