Edukacja z wykorzystaniem internetu

Niewielu z uczniów zdaje sobie sprawę z tego, jak tak naprawdę można wykorzystać bogactwo Internetu. Znakomita większość z nich korzysta z sieci w celach innych, niż dydaktyczne. Zadaniem nauczycieli i rodziców jest uświadomienie młodych ludzi o tym, że Internet służy nie tylko do tego, by oglądać w nim idiotyczne filmiki, śmieszne zdjęcia, czy spędzać kilka godzin dziennie na bezczynnym przesiadywaniu na portalach społecznościowych. Wiedza zgromadzona w sieci jest podana na różne sposoby, co otwiera wiele możliwości przed uczniami. Wielorakość wyboru odpowiada różnorodności percepcji. Wyszukanie interesujących nas informacji sprowadza się tylko do wpisania odpowiedniego hasła w wyszukiwarce. Nic prostszego. Trzeba zatem przystąpić do działania i uświadamiać młodzież, że wiedza w sieci może być podana w znacznie bardziej przystępny sposób, niż w szkole. Taka deklaracja powinna zachęcić uczniów do otwarcia się na nowe sposoby nauki.