Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny to kolejny po teście szóstoklasisty ważny sprawdzian. Porównywany jest do gimnazjalnej matury, która ma na celu sprawdzenie wiedzy uczniów i zaklasyfikowanie ich do odpowiednich szkół. Jedni uważają, że ma on kluczowe znaczenie dla ich dalszego życia, inni, że wcale nie jest wyjątkowo ważny. Pamiętajmy, że to głównie od wyniku testów zależy to, do jakiej szkoły zostaniemy przyjęci, a co za tym idzie, jaką możliwość nabywania wiedzy przed maturą będziemy mieć. Oczywiście wiedzę przed tym wydarzeniem należałoby powtórzyć i utrwalić, ale nie należy się łudzić, że w ciągu kilku nocy przed egzaminem będziemy w stanie nauczyć się tego, na co nie zwracaliśmy uwagi przez trzy lata gimnazjalnej nauki. Do każdego ważniejszego sprawdzianu powinniśmy przygotowywać się przez długi czas i systematycznie powtarzać zdobyte już wcześniej wiadomości. Na każdym etapie naszej edukacji są ważne testy i nie powinniśmy bagatelizować żadnego z nich.