Integracja społeczności szkolnej

Wyjazdy organizowane przez szkołę to okazja do poznania bliżej uczniów z nauczycielami, ale przede wszystkim społeczności uczniowskiej. Największymi zaletami zorganizowanych wyjazdów jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, poznanie nowych zakątków świata w doborowym towarzystwie oraz odkrywanie świata już od najmłodszego wieku. Im uczniowie są starsi, tym wyjazdy te mogą być dłuższe oraz bardziej ekstremalne. Nierzadko spotyka się zorganizowaną grupę z jednej szkoły jeżdżącą na nartach, wspinającą się po górach, czy pływającą kajakiem. Takie formy wyładowania energii i spożytkowania jej na coś przyjemnego to z pewnością jaśniejsza strona procesu edukacji. Na całe szczęście moda na coraz to większe wypady zdaje się przybierać na sile, dzięki czemu polscy uczniowie nie mogą narzekać na nudę. Integrując się, młodzież zdobywa doświadczenia, które doprowadzają do ukształtowania ich osobowości.