Koła zainteresowań zawiązują przyjaźnie

Koła zainteresowań to lekcje, w których udział bierze część społeczności szkolnej, pasjonującej się tym samym tematem. Stąd w szkole nietrudno o koło historyczne, dziennikarskie czy też koła zainteresowań sportowych. Takie pomniejsze ugrupowania to dobra okazja do poznania nowych osób, wymiany poglądów, dyskusji i realizacji swoich pasji. Spotkanie ludzi, których fascynuje to samo, co danego młodego człowieka, daje mu ogrom energii i pozytywnych bodźców. Na wielu takich lekcjach dochodzi do zawiązania długotrwałych przyjaźni. Mimo tego idea ta nie jest rozwinięta tak, jak w innych krajach. Pedagodzy są zobowiązani do szerzenia tego typu akcji na jak największą skalę, ponieważ jest to jedna z tych form spędzania czasu w szkole, która przypada do gustu wszystkim uczniom zainteresowanym daną dziedziną i budzi w nich pozytywne odczucia w związku z procesem edukacji.