Kółka zainteresowań

Wielu uczniów nie zwraca uwagi na szkolne kółka zainteresowań. Wydaje się nam, że są niepotrzebną strata czasu i niezależnie od tematyki niczego nie wniosą do naszego życia. Większość woli wybierać prywatne zajęcia, za które musi zapłacić niemałą sumę. W mojej opinii każdy uczeń powinien korzystać z możliwości, jakie oferuje mu szkoła. Często jest to początek pięknej przygody z danym tematem, a niewinne zajęcia inspirują młodego człowieka do zgłębiania wiedzy i podejmowania kolejnych wyzwań. Niejednokrotnie mamy do czynienia ze zjawiskiem wybierania danej szkoły z uwagi na fakt, że działa w nim znane w całym mieście amatorskie kółko teatralne, które nie odstaje od zawodowców. Warto rozejrzeć się po szkole i zobaczyć co może nam zaoferować. Dlaczego nie korzystamy z zajęć, które pozwalają nam na rozwój i poznawanie rówieśników? Z pewnością każdy z nas jest w stanie wygospodarować nieco czasu na rozrywkę i zacieśnianie więzi ze znajomymi.