Konieczne zmiany w edukacji

Edukacja za granicą różni się od tej w Polsce. W Wielkiej Brytanii na przykład uczniowie chodzą do szkoły już od piątego roku życia. Do 16. Roku życia powinni oni zdać kilkanaście egzaminów, które prosperują na ich przyszłość. Czy powinniśmy brać przykład z takich krajów jak Wielka Brytania? Jeśli chodzi o edukację, Polska stoi wysoko względem rówieśników europejskich. Wiele badań przeprowadzonych na różnych narodowościach dowiodło, iż nasza ojczyzna może pochwalić się najmądrzejszą młodzieżą wśród państw europejskich. Problem leży w wykorzystaniu zdobytej wiedzy w praktyce. Polska jest krajem, który w przeciągu 10 lat zostanie światowym liderem, jeśli chodzi o liczbę magistrów. Przeintelektualizowanie naszych uczniów objawia się w tym, że na rynku nie jesteśmy już tak pewni siebie. Mimo tego, że prawie 40% osób w szkołach średnich deklaruje, iż chciałoby założyć firmę, to większość z nich rezygnuje już po pierwszej porażce, albo co gorsza, w ogóle nie podejmują próby. Edukacja w Polsce musi się zmienić, ażeby zaczęła procentować w gospodarce naszego państwa, co zapewni jego rozwój, wzrost płac oraz zwiększy samozadowolenie ogółu społeczeństwa.