Liceum

Liceum to od lat najczęściej wybierana szkoła ponadgimnazjalna. Już jakiś czas temu społeczeństwo uznało, że uczęszczanie do technikum bądź szkoły zawodowej jest mało prestiżowe. Młodzi ludzie rzucili się więc w kierunku zdobywania ogólnego wykształcenia, co z kolei zaowocowało ogromną liczbą studentów mniej lub bardziej poważanych kierunków. Niestety rzeczywistość jest brutalna, a rynek pracy dyktuje wszystkim swoje zasady. Łatwo zauważyć, że uczniowie mniej prestiżowych szkół, którzy nie zdają matury śpiewająco, nie mogą liczyć na dostanie się na wymarzone studia, a co za tym idzie kończą jakiś zastępczy kierunek, po którym nie są w stanie znaleźć pracy w zawodzie. Dla mnie jest to jasny sygnał, że lepiej zdobyć zawód niż ogólne wykształcenie w przeciętnej placówce, bo to nie gwarantuje nam żadnej przyszłości. Jeśli bawić się w przygodę jaką jest liceum to tylko i wyłącznie mierzyć wysoko. W przeciwnym razie możemy szybko zderzyć się z problemem bezrobocia.