Młodzież wiejska w zestawieniu z miejską

W szkolnych klasach nierzadko dochodzi do konfrontacji pomiędzy uczniami mieszkającymi na wsi, a uczniami mieszkającymi w mieście. Szkoła jest miejscem tego typu spotkań, w których zdarzają się niesnaski. Młodzież pochodząca ze wsi charakteryzuje się większym poczuciem jedności z innymi, większą pracowitością oraz zaradnością. To konkuruje z cechami młodych ludzi zamieszkujących blokowiska – wygodnictwem, czy indywidualizmem. Oczywiście podane cechy to tylko stereotypy, które jednak czasami mają pokrycie z prawdą. Jedno jest pewne: młodzież powinna czuć się obywatelami naszego kraju i bez względu na pochodzenie ma poczuwać się w obowiązku rozwoju ojczyzny. Dlatego im człowiek starszy, tym mniejszą uwagę zwraca na pochodzenie. Warto rozważyć opcję doprowadzenia do synergii tych dwóch światów, czyli połączenia zalet jednych z zaletami drugich. Z pewnością takie działanie da Polsce najwięcej, a nasza młodzież zjednoczona ruszy w stronę lepszego życia.