Mundurek

Mundurek jest domeną renomowanych, często prywatnych szkół. Próby wprowadzenia obowiązku ujednolicenia ubioru uczniów w placówkach państwowych spełzły na niczym. Jednak noszenie mundurków nie jest wcale złym pomysłem. Zapobiega szykanowaniu młodzieży, która nie ma litości dla rówieśników, których nie stać na firmowe ubrania. Rozwiązuje problem tego, w czym do szkoły nie można przyjść. Pozwala także na szybką identyfikację danego ucznia na ulicy. W mojej opinii noszenie mundurków przez dzieci, które wyglądają w nich uroczo ma same zalety. Kiedyś od razu można było poznać młodzieńca z danej placówki po charakterystycznych białych detalach, które lśniły czystością. Dziś wszyscy jesteśmy kolorowi, nosimy co chcemy i jak chcemy, a szkoła naciągając kolejne zasady powoli staje się miejscem, które jest ich pozbawione. Chętnie powróciłabym do czasów, w których szkolny mundurek był rzeczą zupełnie normalną.