Nauczyciel

Nauczyciel stanowił kiedyś wzór do naśladowania. Dla uczniów być przykładem, za którym należy podążać. Jego ogromny autorytet miał wpływ nie tylko na sprawy szkolne, ale także na życie prywatne młodych ludzi. Kiedyś szkoła była miejscem, w którym wychowywało się młodzież i uczyło dobrych manier. Dziś niejednokrotnie nauczyciel sprowadza swoją funkcję do przyjacielskiej pogawędki i pozwala młodzieży wchodzić sobie na głowę. Hierarchia ważności uległa modyfikacji głównie z uwagi na fakt, że uczniowie mają coraz więcej praw. Niejednokrotnie słyszy się o tym, że dana klasa szykanuje swojego belfra, zdarzają się głupie, a zarazem groźne dla zdrowia żarty. Posada nauczyciela przestała być prestiżowa, a każdy kto decyduje się na podjęcie wyzwania jakim jest próba nauczania musi liczyć się z problemami, jakie staną na jego drodze. Niemili uczniowie, rodzice, którzy za wszelką cenę bronią swoich dzieci, niezadowolenie z ocen i groźby donosów to tylko część z nauczycielskich problemów.