Noce filmowe w szkołach ponadpodstawowych

W ostatnich latach dość częstym zjawiskiem jest organizowanie przez szkoły nocy filmowych. Na wzór największych światowych sieci kinowych placówki edukacyjne zapraszają starszych uczniów do wspólnego spędzenia nocy w towarzystwie dobrego kina. Takie inicjatywy prowadzą do zjednoczenia podopiecznych zainteresowanych tym samym rodzajem filmu, a także pozwalają na dyskusję na ich temat. Ponadto ważną rolę odgrywa w tym przypadku wspólna pasja. Jednoczenie społeczności szkolnej w jednym miejscu w zazwyczaj weekendowe wieczory to znacznie korzystniejsza opcja, niż pozwalanie im na decydowanie o swoim losie według własnych, nieustalonych i rozchwianych jeszcze zasad. Dzięki takim wydarzeniom uczniowie wytwarzają w sobie pozytywne skojarzenia związane ze szkołą, co procentuje w ich naukowych rezultatach. Czapki z głów przed nauczycielami i dyrektorami, którzy nie boją się innowacyjności!