Pieniądze szczęścia nie dają

Bardzo popularnym stwierdzeniem jest to, które informuje nas, że pieniądze szczęścia nie dają. Niemal każdy z nas używa tego sloganu, ale czy każdy w niego wierzy? Obawiam się, że nie, a miłość do banknotów przerzucamy na nasze dzieci. Teraz z pewnością wzburzą się rodzice, którzy będą bronić swojego postępowania. Jak to zaszczepiamy w dzieciach materializm? Chociażby przez to, że oferujemy im pieniądze bądź bonifikaty za dobre oceny w nauce. Niejednokrotnie rozmawiamy przy nich o samochodzie, jaki kupili sobie sąsiedzi. W domu dążymy do tego, by posiadać jak najwięcej. Jak więc mamy wpoić pociechom, że to nie pieniądze odgrywają w życiu najważniejszą rolę? Z pewnością nie jest to możliwe bez zmian w naszej postawie. W końcu stanowimy dla nich wzór do naśladowania i nie możemy być hipokrytami, bo stracimy jakikolwiek autorytet. Każdy z nas powinien pokazywać prawidłową drogę poprzez własne czyny. Nie bać się pomagać innym i zrezygnować z wyśmiewczych komentarzy przy młodych ludziach, którzy nie mają jeszcze do końca ukształtowanych poglądów.