Prawo jazdy

Prawo jazdy to najczęściej wybierany przez młodzież kurs. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez możliwości prowadzenia pojazdu. Wielu uczniów decyduje się na rozpoczęcie kursy na trzy miesiące przed swoimi osiemnastymi urodzinami. Pozwala to na komfortowe zakończenie części teoretycznej i praktycznej i zdawanie egzaminu państwowego tuż po urodzinach. Niemniej jednak wiąże się to z wyrzeczeniami w życiu towarzyskim, a niejednokrotnie także z opuszczeniem części zajęć szkolnych. Przygotowanie do kolejnych zajęć wymaga od nas poświęcenia jakiejś ilości czasu, która zazwyczaj przeznaczana była na szkolne obowiązki. Decydując się na kurs w czasie roku szkolnego musimy liczyć się z tym, że nasze oceny mogą się nieco pogorszyć. Jednak dla chcącego nic trudnego i z pewnością można pogodzić te dwie rzeczy. W końcu większość młodych ludzi bierze na swoje barki prawo jazdy i kurs, jednocześnie uczęszczając też na inne zajęcia.