Przedmioty artystyczne

Przedmioty artystyczne takie jak plastyka, muzyka czy technika towarzyszą nam od najmłodszych lat. Zdecydowanie najwięcej jest ich w szkole podstawowej. Wielu rodziców i uczniów uważa, że ich prowadzenie nie ma najmniejszego sensu i jest tylko marnowaniem czasu, który można byłoby wykorzystać choćby na naukę języka. Nie jest to jednak prawda. Już dawno udowodniono, że przedmioty te korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka. Wspomagają rozwój wyobraźni abstrakcyjnego myślenia, zręczność i wiele innych aspektów życia codziennego. Dzieci, które od najmłodszych lat zajmowały się grą na instrumencie, chodziły na zajęcia plastyczne znacznie lepiej radzą sobie na początkowych etapach nauki. Dużo łatwiej przychodzi im dedukcja i zapamiętywanie. Nie powinniśmy umniejszać mniej prestiżowym przedmiotom, bo one pełnią określoną rolę w procesie nauczania, tak jak matematyka czy język polski.