Przydatność dodatkowej wiedzy

Edukacja nie ogranicza się tylko do faktów, zjawisk i doświadczeń poznanych w szkole. Zwłaszcza starsi uczniowie, po przekroczeniu pewnego wieku, powinni zacząć interesować się jakąkolwiek dziedziną związaną z edukacją „na własną rekę”. Jak połączyć swoje własne zainteresowania z edukacją i rozwojem intelektualnym? Wystarczy znaleźć taką dziedzinę nauki, która wzbudzi w nas ciekawość. Na świecie istnieje wiele bardzo interesujących działów ściśle powiązanych z dydaktyką. Poza tym wiedza z zakresów innych, niż te poznane w szkole, gwarantuje uczniom lepszy start w dorosłe życie. Rozmowa z przyszłym pracodawcą może zawierać w sobie pytania o dodatkowe zainteresowania, a ich bogactwo bardzo dobrze świadczy o adwersarzu. Edukować się należy całe życie – tylko taka postawa może dać nam pewność, że nie stoimy w miejscu, tylko rozwijamy się na miarę ludzkich możliwości.