Pupil nauczyciela

Każdy z nas ma lub miał w klasie ucznia będącego pupilem nauczyciela. Niejednokrotnie jest to osoba, która ma najlepsze stopnie w klasie. Często nie jest to spowodowane faktycznym stanem wiedzy, a tym, że w pierwszych dniach wywarł on na nauczycielu dobre wrażenie. Nauczycielski pupil wykorzystywany jest do przekładania sprawdzianów i negocjacji wszelkich terminów, ale w głębi duszy każdy z uczniów nie darzy go sympatią. Dlaczego? Głównie przez poczucie niesprawiedliwości, które towarzyszy nam, gdy belfer wychwala swojego ulubieńca, który może pozwolić sobie na znacznie więcej niż pozostała część klasy. Nie da się ukryć, że ulubieńcy zazwyczaj nie są lubiani przez rówieśników. Nic dziwnego, w końcu kto przyjaźni się z osobami, które mają większe możliwości od niego na szkolnej płaszczyźnie? Niezależnie od tego, czy należysz do grona ulubieńców czy też nie powinieneś pamiętać, że na dobrych relacjach z nauczycielem szkoła ani życie się nie kończy.