Renomowana placówka

Wielu rodziców decyduje się na posłanie swojej pociechy do renomowanej placówki, wokół której niejednokrotnie krążą legendy. Czy najlepsza w okolicy szkoła jest zawsze dobrym pomysłem? Na to pytanie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością daje ona większe możliwości rozwoju bowiem szkoły, będące dumą regionu mogą liczyć na większe dofinansowania i propozycje współpracy z rozmaitymi instytucjami. Niemniej jednak uczęszczanie do renomowanej placówki wiąże się też z problemami, z jakimi będziemy się borykać. Pierwszą kwestią jest to, że będziemy tam jedną z wielu wybitnie uzdolnionych osób, a co za tym idzie nikt nie zwróci na nas szczególnej uwagi. Kolejną kwestią jest fakt, że wymagania stawiane przed uczniami są bardzo wygórowane. Nauczyciele realizują program dodając do niego ogrom dodatkowych informacji i nie przejmują się tym, że uczniowie nie nadążają. Decydując się na naukę w tego typu szkole musimy być przygotowani na wyrzeczenia, na to, że możemy nie podołać wyzwaniu. Szkoła, w której toczy się nieustanny wyścig szczurów z pewnością nie jest odpowiednim miejscem dla wrażliwych na stres, niewytrzymałych osób. Choć otwiera wiele drzwi, może zamknąć jeszcze więcej z nich.