Rób zadania

Zdecydowanej większości uczniów nie chce odrabiać się zadań domowych. Męczący dzień w szkole nie sprzyja poświęcaniu wolnego czasu na naukę. Wielu nauczycieli zadaje ich tak dużo, że po prostu nie wiemy od czego zacząć i zwyczajnie odpuszczamy. Niejeden z nas woli wyjść na miasto z przyjaciółmi niż siedzieć nad matematyką. Czasem nawet sprzątanie wydaje się lepszą alternatywą. Ale zadania trzeba robić. Nie jest to wyłącznie szkolny wymysł i kaprys nauczyciela. To właśnie one umożliwiają nam powtórzenie wiedzy zdobytej w szkole, pozwalają na rozwinięcie logicznego myślenia i dojścia do wprawy w wykonywaniu poleceń z danego zakresu. Bez solidnie przerobionych zadań nie jest możliwe napisanie ważnego testu na wysokim poziomie. Łatwo zobaczyć to chociażby u maturzystów, którzy starają się przerobić jak największą ilość zbiorów z zadaniami. Dla własnego dobra powinniśmy się starać wykonywać to, co zadają nam w szkole, a jeśli nie mamy pracy domowej, to dobrze narzucić ją sobie samodzielnie.