Rozwijanie pasji związanych z nauką

Każdy z nas bez trudu odpowie na pytanie pt. „Jaki był Twój ulubiony przedmiot w czasach szkolnych?”. Wielu z pewnym przekąsem odpowie, że wychowanie fizyczne, inni z kolei skupią się na języku polskim, czy też przedmiotach ścisłych. Dzisiejszy świat daje wiele możliwości i jedną z nich jest brnięcie w zainteresowanie danym przedmiotem. Podopieczni pedagogów wyrażający szczególną „smykałkę” do jednego z przedmiotów szkolnych, dają wyraźnie znać, że dana tematyka ich interesuje, czyli chcą się w niej rozwijać i czerpią z tego rozwoju niemałą satysfakcję. Rolą nauczycieli jest to, by pomóc uczniowi w progresie dotyczącym danego działu dydaktycznego. Wykorzystanie już na początku wchodzenia w dorosłość zainteresowania ucznia jedną z dziedzin omawianych w szkole, pozwala zadecydować mu o tym, co będzie robić w życiu i w jaki sposób będzie zdobytą wiedzę wykorzystywać. Trzeba rozwijać pasje i zainteresowania związane z nauką, ponieważ niewykorzystane potencjały prowadzi do zmarnowania wielu geniuszy.