Szacunek dla starszych

Dzisiejsze czasy charakteryzują się znacznie większą wolnością niż miało to miejsce wiele lat temu. Dziś dzieci wychowuje się bezstresowo, mogą wyrażać swoje opinie i zdania. Niestety ma to też swoje gorsze strony. Młodzi ludzie wychowywani w ten sposób uważają, że wszystko im wolno. Zdawać by się mogło, że zasady przyzwoitości ich nie obowiązują. Zwróćmy uwagę na to, że często młodzież nie odnosi się z szacunkiem do nauczycieli, rodziców, a nawet obcych spotkanych przypadkowo na ulicy. Dzieciom wpaja się, że mają prawa, ale w obawie o ich komfort pomija się obowiązki. Niezależnie od tego jak pokolenie zostało wychowane powinno zwracać się z należytym szacunkiem do starszych. Nieważne czy zgadzasz się z danymi poglądami, nieważne czy podoba ci się ubiór staruszka, ale on jest tym, kim ty będziesz za jakiś czas. Nie sądzę by ktokolwiek z nas chciał stać w autobusie, gdy młodzi siedzą. Nie wydaje mi się, by powiedzenie staruch nie miało dla nas znaczenia w przyszłości. Pamiętajmy, że to właśnie starsi od nas zapewnili nam taką przyszłość, jaką mamy teraz.