Szafki

Wiele szkół, zwłaszcza ponad gimnazjalnych oferuje swoim podopiecznym możliwość skorzystania z szafek. Zazwyczaj zagospodarowywane jest miejsce przed klasami, w piwnicach czy zagłębieniach ścian. Oczywiście często nie możemy liczyć na własną szafkę, ale dzielimy ją z kolegą z klasy. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie bowiem umożliwia uczniowi pozostawienie w szkole zbędnego podręcznika czy stroju na wf. Pozwala także na swobodne poruszanie się po szkole bez kurtki czy płaszcza. Wielu uczniów, którzy dojeżdżają do placówki bierze pod uwagę to, czy dana szkoła posiada szafki czy też nie. Niestety nie każdy może liczyć na takie udogodnienia. W szkołach często nie ma wystarczająco miejsca na sale lekcyjne, a zatłoczone korytarze nie przetrwałyby wstawienia do nich szafek. Jeśli jednak uważasz, że w twojej szkole jest na tyle miejsca, by poczynić takie inwestycje, warto zgłosić pomysł dyrekcji bądź wychowawcy. Może akurat inicjatywa nabierze rozpędu i następny rok rozpoczniesz otwierając szafkę?