Sześciolatek w szkole

Sześciolatek, który miałby pójść do szkoły stał się w ostatnim czasie gorącym czasie. Sprawa cichnie, by powrócić ze zdwojoną siłą. Kwestia posyłania dzieci wcześniej do szkoły dotyczy wielu aspektów. Rodzice uważają, że ich pociechy nie są gotowe na edukację. W moim odczuciu jest wręcz przeciwnie. W dzisiejszych czasach dzieci mają znacznie bardziej rozwinięte funkcje poznawcze niż miało to miejsce jakiś czas temu. Warto też zauważyć, że początkowe lata nauki często połączone są z zabawą a godzin spędzonych w szkole wcale nie ma tak wiele. W moim odczuciu mankamentem tego pomysłu jest brak gotowości polskich szkół na przyjęcie tak dużej liczby dzieci. Placówki nie są przystosowane do potrzeb sześciolatków. To właśnie na tej płaszczyźnie powinniśmy szukać pewnych wad. W końcu dzieci w innych krajach chodzą już w tym wieku do szkoły i nikt nie wykazał, że ma to na nie negatywny wpływ. Śmiem twierdzić, że dzieje się zupełnie inaczej.