Szkolne kluby sportowe

Szkolne kluby sportowe, czyli popularne SKS-y to zajęcia pozalekcyjne, które pozwalają uczniom danej społeczności szkolnej na rywalizację i poprawianie swoich umiejętności. Czas poświęcony podopiecznym poza zwykłymi zajęciami nierzadko może procentować w większym tempie, niż ten podstawowy. Zaletą tego typu spotkań jest fakt, że uczestniczą w nich osoby żywo zainteresowane sportem i rozwojem swoich zdolności w danej dziedzinie. Dlatego SKS-y cieszą się tak dużą popularnością. Dochodzący do tego element rywalizacji stanowi kolejną motywację i powoduje, że uczniowie przybywają na zajęcia pozalekcyjne bardzo chętnie. Promowanie tego trendu nie powinno stanąć w miejscu, ponieważ zaniedbanie w tej dziedzinie może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości. Uczniowie spędzający czas ze swoimi szkolnymi kolegami rywalizują, stają się zdrowsi, rozwijają swoją fizyczną stronę oraz uczą się współzawodnictwa. Same zalety, żadnych wad.