Szkolne przerwy i ich zagrożenia

Podczas przerwy pomiędzy lekcjami nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. Niespożyte pokłady energii drzemiące w dzieciach uczęszczających do szkoły podstawowej powodują, że zagrożenia na przerwie nikt nie jest w stanie uniknąć. Jednej, czy nawet kilku dorosłym osobom nie sposób poradzić sobie z armią nabuzowanych i chętnych do zabawy dzieci. Dlatego szkoły są najniebezpieczniejszym miejscem właśnie podczas przerw. Aby uniknąć jakichkolwiek nieszczęśliwych wypadków najważniejsze jest, by uczniowie mieli świadomość tego, co może spowodować potencjalne niebezpieczeństwo. Warto informować nawet najmłodszych o konsekwencjach niemądrych zabaw, ponieważ ich świadomość może zmniejszyć skalę ryzyka. Szkoły podstawowe to obraz hałasu, harmidru i dezorganizacji poza czasem lekcji. Poskromienie tak dużej dozy energii zgromadzonej w jednym miejscu graniczy z cudem, dlatego warto, by dążyć przynajmniej do zminimalizowania ryzyka podczas przerw.