Szkolny ubiór

Nie ukrywajmy, że strój w jakim pojawiamy się w szkole ma duże znaczenie. Każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej. Czasy, w których uczniowie nosili jednolity strój już dawno się skończyły, a same mundurki są cechą charakterystyczną renomowanych, często prywatnych placówek. Nic więc dziwnego, że na szkolnych korytarzach panuje istna rewia mody. Najnowsze trendy, nowe kolekcje, ubrania od znanych projektantów. Im drożej tym lepiej. Chodzić w tego typu rzeczach nikt dzieciom nie zabrania, ale wiążą się z tym konsekwencje w postaci szykanowania gorzej sytuowanych pociech. Uważam, że największym problemem jest to, że młodzież stopniowo przekracza kolejne granice, a strój, w którym pokazuje się w szkole niejednokrotnie nadawałby się na plażę. Zauważmy, że do pracy nie chodzimy ubrani tak jak chcemy. Szkoła jest czymś w rodzaju miejsca pracy, dlatego powinniśmy przywiązywać większą wagę do ubioru, który nie powinien być wyzywający i krzykliwy.