Technikum

Technikum to szkoła, która w rankingu popularności szkół średnich zajmuje drugie miejsce. Choć wielu uważa, że jest gorszą wersją liceum, to muszę się z tym nie zgodzić. Technikum to przede wszystkim zawód. Podczas nauki o rok dłuższej niż w przypadku liceum przygotowujemy się do zdobycia konkretnych uprawnień i matury, która pozwoli nam na dalszy rozwój w danej dziedzinie. Technikum jest na dzisiejszym rynku pracy bardzo pożądaną placówką. Oczywiście mowa tutaj o szkołach z prawdziwego zdarzenia, nie tych, które przetrzymują młodzież cztery lata tylko po to, by pozbyć się kolejnej partii uczniów. Tego typu szkoła jest doskonałym pomysłem zwłaszcza, gdy przyszłość chcielibyśmy związać z przedmiotami ścisłymi, które w technikach stoją na wysokim poziomie. Zajęcia praktyczne, których na próżno szukać w ogólniaku stanowią niemały magnes na młodocianych konstruktorów i informatyków.