Telewizja może poszerzać horyzonty

Edukując się, możemy wykorzystywać wszystkie dostępne nam narzędzia. Od lat wpaja się uczniom, by nie spędzali oni zbyt wiele czasu przed komputerem, telefonem, czy telewizorem. Największą falę infamii przeżywa właśnie ostatni ze sprzętów. Pedagodzy powinni zwrócić jednak uwagę na to, że telewizja to nie tylko bzdurne programy o miłości, imprezach i życiu w mieście. Zamiast ogłupiających wiadomości można sięgnąć po inne programy, które mogą pomóc w zdobyciu wiedzy. Istnieją rodzaje stacji publikujących materiały związane z edukacją, podnoszące mizerny poziom użyteczności wykorzystania telewizji. Trzeba promować wśród uczniów mądre korzystanie z wszystkich dobrodziejstw tego świata, z telewizją włącznie. Edukacja może odbywać się na wiele sposobów, a korzystanie z ich jak największej ilości pozwala na wykorzystanie jej w praktyce.