Waga plecaka drogą do zniechęcenia

Edukacja to dziedzina życia, która z pewnością ma wpływ na cały jego przebieg. Dlatego warto się z nią zaprzyjaźnić. Ludzie odpowiedzialni za system polskiego szkolnictwa powinni zadbać o to, by dzieci odczuwały przyjemność związaną z chodzeniem do szkoły. Niestety, sprawa nierzadko ma się inaczej. Jednym z wielu przykładów jest waga ich tornistra. Plecak sześcio- czy siedmiolatka waży nieraz zdecydowanie więcej, niż ważyć powinien. Jak poradzić sobie z istniejącym problemem? Warto inwestować pieniądze w edukację mobilną, dzięki której uczniowie na większości przedmiotów korzystaliby z możliwości zdobywania wiedzy za pomocą lekkich tabletów. Nie wolno jednak zapomnieć o zdolnościach manualnych – część zajęć to lekcje, na których młodociani powinni wykazywać się umiejętnością pisania, rysowania i malowania. W rękach rządzących jest znalezienie złotego środka, który sprawi, że uczniowie zaczną kojarzyć szkołę z czymś, co sprawia im radość, a nie z udręką i ciężarem.