Ważna rola komfortu ucznia

Komfort dla ucznia jest sprawą pierwszorzędną. Gdy pada on ofiarą tak błahych rzeczy jak: niewygodne krzesło, zaśmiecone biurko, czy też za niskie siedzenie, dochodzi do jego dekoncentracji. Środowisko, w jakim uczeń zdobywa wiedzę, powinno być odpowiednio przygotowane. Szkolne ławki nie kojarzą nam się zazwyczaj z najwygodniejszymi posiedzeniami w życiu. Na szczęście postęp związany z rozwojem naszego państwa prowadzi do tego, że pieniądze inwestowane w edukację są wykorzystywane również na potrzeby zaopatrzenia i wyposażenia klas. Dzięki temu uczniowie mogą spędzać godziny lekcyjne w komfortowej sytuacji, co nie ma negatywnego wpływu na ich percepcję. Rodzice powinni zadbać, aby w domu również uczeń miał do dyspozycji własne, uporządkowane biurko oraz wygodne siedzisko. Z pozoru błaha sprawa w wielu przypadkach determinuje to, czy młoda osoba jest w stanie cokolwiek wpoić.