Wf

Lekcje wychowania fizycznego są lubiane głównie przez młodsze dzieci. Później zaczyna się okres, w którym młodzież nie chce uczęszczać na wf. Rozpoczyna się dostarczanie zwolnień lekarskich, unikanie lekcji i wszelkiego rodzaju leserstwo. Młodzież robi wszystko, by unikać ruchu. Dlaczego? Myślę, że sytuacja spowodowana jest tym, że lekcje są nudne, nie ciekawią, a nauczyciele zmuszają swoich uczniów do wykonywania czynności, które nie sprawiają im przyjemności. Kampania rządowa zachęca młodzież do zażywania ruchu w szkole. Absurdalnym jest chodzenie na siłownie, która jest modna, gdy opuszczamy wychowanie fizyczne. Ruch jest potrzebny każdemu z nas, a przyniesienie stroju do szkoły od czasu do czasu nie stanowi chyba wielkiego problemu. Większość szkół udostępnia swoim wychowankom miejsce w postaci zamykanych szafek, możemy skorzystać także z nich, by nie nosić wszystkiego ze sobą za każdym razem.