Wybór szkoły

Zmiana szkoły to nie lada wyzwanie dla każdego młodego człowieka. Wiąże się z całkowitą zmianą środowiska i stresem jaki towarzyszy egzaminom i wyborowi szkoły. Zauważmy, że wybór odpowiedniej placówki jest kluczowy dla zadawalającego zdania egzaminu maturalnego. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze placówki? Na pewno jest to poziom nauczania w danym miejscu. Kolejną ważną kwestią są zajęcia dodatkowe, z których możemy korzystać w szkole i pomoce naukowe jakie może nam ona zaoferować. Nie bez znaczenia jest ogólnie pojmowana atmosfera na linii nauczyciel – uczeń, a także nastawienie belfrów do swoich podopiecznych. Szkołę powinniśmy wybrać tak, by spełniała nasze wymagania i zapewniła nam solidne podstawy do zdobywania dalszej wiedzy. Nie kierujmy się tym, dokąd zmierza większość naszych znajomych. Na dłuższą metę nie ma to sensu, bo prędzej czy później znajomość się rozpadnie, a my zostaniemy ze świadomością, że mogliśmy zupełnie inaczej postąpić.