Wycieczki edukacyjne

Wycieczki krajoznawcze, mimo nazwy, niosą za sobą także element związany z edukacją. Poznawanie świata to jedna z najcudowniejszych czynności, która nigdy się nie nudzi. Nierzadko w opowiadaniach dorosłych przewija się temat miejsc poznanych przez nich w czasach, gdy na co dzień spędzali czas w szkolnej ławce. Wspomnienia związane z takimi imprezami pozostają w pamięci dzieci i młodzieży na bardzo długi okres czasu. Tego typu wydarzenia niosą za sobą wiele zalet. Jedną z nich jest także czynnik edukacyjny – nie ma lepszej metody nauczania, niż żywe poznawanie omawianych obiektów, zjawisk, czy faktów. Wyobraźnia dziecka znacznie lepiej pracuje w otoczeniu natury, niż w otoczeniu murów i okien budynku szkoły. Korzystanie z takich możliwości to także forma relaksu – nauczyciele nie powinni stronić od tego typu wyjazdów. Żyjemy w coraz lepszych czasach, pozwalających na zwiedzenie jeszcze większej ilości ciekawych miejsc. Należy z tego czerpać pełnymi garściami, by uczniom czasy szkolne nie kojarzyły się tylko i wyłącznie z nudą.