Wykorzystaj czas na lekcji

Niejednokrotnie mamy do czynienia z uczniami, którzy zupełnie nie uważają na lekcji. Gdy nauczyciel tłumaczy dane zagadnienie zajmują się telefonem, pogawędką z sąsiadem, spaniem czy też czymkolwiek innym. Zauważmy, że wtedy musimy nadrabiać zaległości w domu. W rezultacie marnujemy czas w szkole, a ten który mógł zostać spożytkowany na przyjemności musimy poświęcić na nadrabianie zaległości. Dobrze jest jednak wykorzystywać czas na lekcji. Mamy okazję zapytać o niezrozumiałe kwestie, ktoś wytłumaczy nam zagadnienia i nie będziemy musieli obciążać domowego budżetu kosztami korepetycji. Kolejny atutem skupienia się na lekcji jest fakt, że przyswajamy wtedy znacznie lepiej wiadomości. Nietrudno się domyślić, że w późniejszym czasie wystarczy nam tylko krótka powtórka przed sprawdzianem. Pamiętajmy, że szkoła jest po to, byśmy mogli korzystać z oferowanej nam pomocy.