Zagraniczne stypendium

Zagraniczne stypendia stają się coraz modniejsze wśród polskich uczniów. Oferowane są przez rozmaite instytucje dla uzdolnionych uczniów. Jest to doskonała okazja na spędzenie roku poza domem. Stypendium opiera się zazwyczaj na rocznym pobycie w Wielkiej Brytanii lub Stanach. W czasie pobytu możemy doskonalić język, poznawać kulturę i rówieśników, a także zdobywać nowe umiejętności w renomowanych szkołach. Coraz więcej młodych osób stara się o uzyskanie możliwości takiego wyjazdu. Jednak nie należy to do najprostszych. Oprócz dobrych wyników w nauce organizatorzy wymagają wysokiego poziomu języka obcego i dobrej argumentacji dlaczego to właśnie my powinniśmy zostać wybrani. Rekrutacji towarzyszą rozmowy kwalifikacyjne i kolejne etapy wyłaniania uczniów. Nie należy się jednak zrażać. Zagraniczne stypendium stanowi wręcz życiową szansę, której nie należy zaprzepaścić. Czas na to, by zagranica przestała kojarzyć się nam wyłącznie z emigracją zarobkową.