Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami to integralny element szkolnictwa. W jakiś sposób trzeba porozumieć się z opiekunami, porozmawiać o postępach w nauce, ewentualnych problemach, omówić sprawy wycieczek, egzaminów i innych spraw szkolnych. Jednak wielu rodziców uważa, że uczęszczanie na zebrania jest zbędne. W końcu dziecko i tak przyniesie do domu karteczkę, na której będą widniały jego oceny. Po co więc fatygować się do szkoły? Nie jest to odpowiednie podejście. W końcu to właśnie przez obecność na wywiadówce okazujemy zainteresowanie życiem i edukacją pociechy. Kiedy rezygnujemy z kolejnego spotkania z nauczycielem, z pewnością nie zyskujemy jego zaufania. Prędzej czy później i tak będziemy musieli pojawić się w placówce, choćby po to, by podpisać szereg ważnych dokumentów. Nie bagatelizujmy obowiązku jakim jest zainteresowanie dzieckiem. Godzina poświęcona na wysłuchanie wychowawcy to niedużo w porównaniu z tym, ile czasu marnujemy na inne rzeczy.