Zmiana obuwia

W młodszych klasach jednym z największych mankamentów jest zmiana obuwia, którego wielu notorycznie zapomina. W rezultacie po szkole goni nas pani sprzątająca odgrażając się z miotłą w ręku. Otrzymujemy nagany z zachowania i mamy z tego powodu całkiem sporo nieprzyjemności. Jednych pociesz, a drugich zmartwi fakt, że szkolnictwo średnie charakteryzuje się tym, że buty zmieniamy wyłącznie na lekcje wychowania fizycznego. W lecie i na wiosnę rozwiązanie jest całkiem wygodne, ale zimą przysparza wielu problemów. Niejeden licealista chciałby mieć możliwość chodzenia po szkole w wygodnych halówkach, a nie w ciężkich, czasem przemoczonych zimowych butach. Zmienianie obuwia, jak wszystko ma swoje jasne i ciemne strony. Gdy jesteśmy zmuszeni do wykonywania tej czynności, to narzekamy. Z kolei, gdy zostaje nam ona odebrana, żałujemy, że młodzieńcze lata nie trwają dłużej.