Zmiana szkoły

Zmianie szkoły przez ucznia towarzyszą nieodłączne elementy, takie jak stres, niepewność czy nawet strach. Przejście z jednej placówki do drugiej to nic innego, jak wyjście ze swojej strefy komfortu i obowiązek poznania nowych osób, zwyczajów i reguł. To, jak szybko uczeń jest w stanie zaadaptować się do nowego środowiska, w głównej mierze zależy od jego chęci. Nowe nie znaczy gorsze, a ten paradygmat to bodaj najbardziej szkodliwe przeświadczenie, jakie może wynieść jakakolwiek osoba z własnych doświadczeń. Na możliwość nauki w nowej szkole należy patrzyć jak na szansę zaprzyjaźnienia się z interesującymi ludźmi, poznania znakomitych nauczycieli, czy też odnalezienie pasji. Takie podejście diametralnie zmienia światło, w jakiej uczeń stawia sobie sprawę zmiany szkoły. Jest to czynność nieunikniona, dlatego poradzenie sobie z nią w najlepszy możliwy sposób gwarantuje szczęśliwe zakończenie.